Cevap Tv Çekimlerim ve Çektiğimiz Tarifler


Aralık 20th, 2015
 Cevap Tv Çekimlerim ve Çektiğimiz Tarifler

Cevap Tv Tariflerimin Bulunduğu Sayfa

Patlıcanlı Arnavut Böreği

Milföylü Pratik Simit Tarifi

Milföylü Çabuk Pizza Tarifi

Maillerimi kontrol ederken bir baktım Cevap Tv den bir mail gelmiş. Tariflerimin çekimini yapmak istiyorlarmış. Başladık yazışmaya.Neden olmasın dedim, zaten İstanbul’a çok sık gidip geliyorum, artık, sizler de biliyorsunuz.Hangi tariflerimin çekileceğini belirledik günü tespit ettik . 25 Kasım iki taraf için de uygun olunca, randevular verildi.

Cevap Tv  hakkında kısa bir bilgi vermem gerekirse, aklınızda ki sorulara profesyonel cevaplar diye açıklamış kendileri. Her konunun uzmanları tarafından merak edilen konularda cevaplar veriliyor. Yeme&İçme,Yasam, Astroloji, Güzellik&Bakım, Hobi, Aile, Eğitim&İş dünyası, Sağlık, Otomotiv, Teknoloji, Kültür&Sanat, Eğlence başlıklarında aradığınız her soruya cevap bulacağınız bir yer.

Bir gün önceden malzeme listelerini hazırladım, tek tek kontrol ederek alışverişimi yaptım. Tek eksik çekirdek içi kaldı, neyse onu da eşim buldu getirdi. Artık hazırız çekime.

25 Kasım Çarşamba Günü İstanbul da buluştuk, Ecem Hanım ve çekim ekibi ile. Hazırlıklar yapıldı, kameralar yerleşti, ışıklar ayarlandı. Çekim yapacağımız yeri  düzenledik ve başladık çalışmaya.

Önce Patlıcanlı Arnavut Böreği tarifimin çekimine başladık.Hamur yoğruldu, bezeler yapıldı, böreğimiz açıldı, patlıcanlı böreğimiz bir güzel hazırlandı, fırına verildi.

img02417-20140804-1348

Arkasından Milföylü Simit tarifimin çekimini yaptık. Çok güzel, çok pratik bir simit tarifi. Kahvaltıya otururken fırına verseniz, sıcacık gelir masanıza. Hem lezzetli, hem pratik bir tarif.

1-20150531_112136

1-20150531_120237

Arada dışarıdan sesler geldiğinde çekimlere ara verdik. Pencereleri kapattık ses gelmesin diye. Fırında çalıştığı için bayağı bir sıcak oldu mutfak. Ama aylardan kasım olunca çok ta rahatsız etmedi tabii ki.

Arkasından  Milföylü Pratik Pizza tarifimin hazırlıklarına geçtik. Bu pizza tarifini de mutlaka denemenizi öneririm. Hem görsel şölen, hem lezzetli, hem çok kısa sürede hazırlayıp fırına verebiliyorsunuz.

1-20150426_094147

20150426_100212

Tarifler fırında pişerken, hemen ortalığı toparladık. Sıra geldi hazırladığım çeşitlerin tadına bakmaya. Hemen masamızı hazırladık, Patlıcanlı Arnavut Böreği, Milföylü Simit, Milföylü Pratik Pizza Tarifim masada hazır bizleri bekliyor. Afiyetle yedik, çaylarımızı içtik, sohbet ettik.

Çekimini yaptığımız tarifleri buradan seyredebilirsiniz.

Cevap Tv ekibine, Ecem Hanım’a çok teşekkür ederim. Sizlerle çalışmak çok keyifliydi.

Derken yine bir yazımın sonuna geldik. Yeni bir serüvende buluşmak üzere , sizlere neşeli, sağlıklı, güzel günler diliyorum. Mutfaklarımızdan  tatlı telaşlarımız hiç eksik olmasın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.