Alper Güler Onuruna Verilen Yemek


Alper Güler’i Tanıyalım

Alper Güler Onuruna Verilen Yemekteyim

18 Haziran 2015

Alper Güler 50’ye yakın uluslararası yarışmalarda altın, gümüş, bronz madalya sahibi, daha 18 yaşında genç bir arkadaşımız. Kendisini tanımaktan gurur duydum. Tanımamak haksızlık olurdu. Bu nedenle tüm blog yazılarımı okuyan arkadaşlarımın Alper Güler’i tanımalarını istedim.

Antalya Yeşilbayır İMKB Anadolu Otelcililk veTurizm Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi. Bu öğretim yılında mezun oldu. Şimdi gastronomi okumak istiyor ve üniversiteye gidecek. Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünü tercih etmek istiyor şimdilik.

İsterseniz Google ‘e Alper Güler yazın ve bakın ne kadar çok yarışmada ülkemizi temsil ettiğine. Dubai’de yapılan Dünya Aşçılar Federasyonunun yaptığı uluslararası yarışmada 13 Şubat 2015’te Dünya Dördüncüsü ve Balık kategorisinde Dünya Beşincisi oldu. Yarışmalara Yiyecek İçecek Bölüm Şefi Öğretmeni Nurettin Mutlu İle katıldı.

1-20150615_134631

Ardından  Dünya Şefler ve Aşçılar Federasyonunun Yunanistan’da düzenlediği Uluslararası yarışmada 3 adet bronz madalya kazandı. Balık, kuzu ve tatlı dallarında.

Ben bu haberleri gazetelerde okuduğumda gerçekten çok duygulandım. Bu genç yaşında tek öğrenci olarak, usta şeflerin arasında yarışması bile büyük bir başarı zaten. Bir de sayısız madalya kazanmak ne kadar güzel bir şey.

Alper’i tanımak, tebrik etmek istedim. Ve arayan bulurmuş, ulaştım Alper’e. Okulunda onuruna bir yemek verilecekmiş, beni de davet etti yemeğe. O arada Lokman Bizim şehirde çekimi için İstanbul’a davet edilmiştim. Günler çakışacak gidemiyeceğim diye de üzüldüm doğrusu. Ama kısmette gitmek varmış.

15-06-2015 Pazartesi günü saat 12.30’da yemeğe gitmek için eşimle birlikte çıktık yola. Alper Güler’in okuluna geldik. Ben hemen Alper’e bakındım ama arkadaşları ile birlikte yemek hazırlığı yapıyorlardı. Babası ve annesi ordaydı. Tanıştık, tebrik ettim, Alper’in bu güzel başarılarından dolayı çok mutlular.

1-20150615_124957

Çok şık masalar hazırlanmış, süslenmiş. Yavaş yavaş davetlilerde gelmeye başladı. Vali Yardımcısı, Döşemealtı Kaymakamı , Hürriyet Antalya temsilcisi ve bir çok davetli. Tabii ki tüm öğretmenleri de bu güzel günde oradaydı.

1-20150615_122406

Ve Alper Güler geldi. Büyük buluşma gerçekleşti. O Kadar mütevazi , o kadar efendi bir çocuk ki sormayın. Mini bir röportaj yaptık. Beni Yarışmalarda yanında olan Öğretmeni Nurettin Mutlu ile de tanıştırdı. Alper mezun oluyor , geride kalan öğrencileri yetiştirmeye devam edeceğim dedi. İdealist, öğrencilerini seven , değer veren bir öğretmen. Sponsor bulmakta sorun yaşadıklarını söyledi, desteklenseler daha çok başarı kazanabilir öğrencilerimiz dedi. Nurettin Mutlu Öğretmeni tebrik ediyorum başarılı çalışmalarından dolayı.

Alper’in kazandığı madalyalar, plaketler, sertifikalar o kar çok ki. Hepsini sergilemişler. Sizler için resimlerini çektim.

1-20150615_125016-001

Bence Alper Güler ismini bundan sonra duymaya hazır olun. Lisede bu kadar madalya alan, onuruna yemek verilen bir öğrenci üniversitede neler yapmaz ki.

1-20150615_122342

Alper’cim seni tanıdığıma çok sevindim, gurur duydum, tekrar tebrik ediyorum başarılarını.

Yolun açık olsun.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.