Pınar Labne Şefleri Yarışmasında Birinci Olan Tariflerin Sahrap Soysal İle Çekimi


Pınar Labne Şefleri Yarışması

Sebzeli Terin Tarifimin Sahrap Soysal İle Çekimi

Biliyorsunuz ocak ayında Pınar Labne Şefleri Yarışmasında Labneli Sebzeli Terin Tarifimle birincilik almıştım. Ve çok güzel bir mutfak şefi kazanmıştım. İnanın henüz kullanmaya vaktim olmadı. Kenwood marka mutfak şefim geldiğinde çok sevindim. Kocaman bir koli dolusu parçaları vardı. Ancak eşimle birlikte açabildik .Masanın üzerine yerleştirdim ve ertesi sabah İstanbul’a doğru yola koyuldum. Çünkü Labneli Sebzeli Terin Tarifimin Sevgili Yemek yazarı Sahrap Soysal ile çekimi vardı.

 

picsart_11-07-09-37-18

26/03/2014 tarihinde gerçekleştirebildik ancak çekimi.Tekirdağ’dan Sevgili Pınar Topuk , Samsun dan Öznur Genererkan , Nefis Yemek Tarifleri Sevgili Elif Atalar, Sahrap Soysal ve Pınar Labne temsilcisi arkadaşlar, çekim ekibi nihayet bir araya gelebildik.Ve çok güzel bir günün başlangıcı oldu.

11

İstanbul da bir yerden bir yere varmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edersiniz. Ama o Kadar güzel bir organizasyon yapmış ki arkadaşlar,otogardan ,havaalanından ve beni de evden alarak nerdeyse hepimiz aynı saatlerde çekimin yapılacağı Taksimde ki stüdyaya geldik.

Kameraların karşısında heyecanlanmamız mümkün değil. Ama Sahrap Soysal o kadar neşeli, pozitif ki bizde biraz rahatlıyoruz.

Sevgili Pınar Topuk bir blog yazarı aynı zamanda. Pınarın Kazanı adlı bir bloğu var. Bu gün birinci olan tarifi Pembe Kartopu Pastası nı hazırlayacak.Ve Nefis Yemek Tariflerinde yazar. Önce onun tarifinin çekimine başlandı. Pembe kremalı güzel bir pasta hazırladı . Pasta yapmak için kekini hazırlayıp fırına verdi , kremasını hazırlayıp arasına koydu ve şekil alması için buzdolabına koydu.

IMG_6659 (1)

Ve sıra geldi benim Labneli Sebzeli Terin Tarifimin çekim için hazırlıklarına. Heyecanım dorukta. Gerçi yanımızda Elif Atalar, Öznur Genererkan birlikte Pınar’ın çekimini izledik ama başkasını rahat rahat izleyebilirsiniz. Sıra size geldiğinde pek sakin kalınamıyor. Stüdyoda çok güzel tabaklar vardı. Hepsini çok beğendim. Bütün malzemelerimiz hazır olduğu için, sadece sunum yapacağımız tabaklarımızı seçtik. Malzemelerimizi yerleştirdik. Ve kameralar, ışıklar başladı çalışmaya.

IMG-20150326-WA002

Sahrap Soysal çok neşeli, çok konuşkan. Ben de ona uydum ve çekim boyunca çok eğlendik. Çok iyi geçtiğini söyleyebilirim. Sebzeli Terin Tarifimi Sahrap Soysal çok beğendi. Çay saatlerinde, yemek masalarında salata, yardımcı yemek olarak çok rahatlıkla sunulabilir dedik.

IMG-20150326-WA001

Pınar Labne Şefleri Yarışması , Nefis Yemek Tarifleri web sayfasında yapılmıştı. Artık biliyorsunuz ben de Nefis Yemek Tariflerinde Yemek Yazarıyım. Bloğumda yayınlanan tariflerim orda da yayınlanıyor. Labneli Sebzeli Terin Tarifim deftere en çok eklenen ve beğenilen tarifler arasındaydı..

22

Haşlanmış patates havuç, bezelye, derince bir kabın içinde karıştırıldı. Biraz tuz, karabiber, badem ilavesi yapıldı. Streç sarılmış baton kalıba sıkıca yerleştirildi. Ve buzdolabına kaldırılıp bir gün bekletileceği için ben bir tane de evden hazırlayıp götürdüm.Servis yaparken üzerine sarımsaklı yoğurt koyuldu ve kırmızı biber yakıldı.Ortaya nefis bir görüntü çıktı.

Çaylar, kahveler içildi.Öğlen yemek molası verildi. Hepimiz birlikte pizzalarımızı yedik ve çalışmaya devam edildi.

En son Sevgili Öznur Genererkan  tarifini yaptı. Labneli Süt Burger Tarifi çok pratik, nefis bir tarif. Özellikle çocuklarınızın çok hoşuna gidecek. Benden söylemesi. Yemek_askina adı ile instagram hesabı var ve Nefis Yemek Tariflerinde yazar aynı zamanda. Öznur’dan en kısa zamanda güzel tariflerini blok açarak yayınlamasını istiyoruz. Gerçekten çok başarılı, güzel tarifleri var.

1

Buradan Pınar Labne’ye çok teşekkür ederim. Bize böyle güzel bir günü yaşattıkları için.

Nefis Yemek Tarifleri çok beğendiğim ve tüm tariflerimin yayınlandığı bir site aynı zamanda. Tarzlarını, sitelerini, çalışmalarını beğenerek izliyorum. Elif Atalar çekimin başından sonuna kadar hep yanımızdaydı. Her şey için çok teşekkür ederim. Ve bu topluluğun içinde olmaktan çok mutluyum.

Sahrap Soysal her birimizle tek tek ilgilendi. Kameralar karşısında çekimleri başarıyla yaptıysak eğer , Sahrap Hanımın bizleri pozitif motive etmesinin de katkıları çok tabii ki.

Ve bir güzel bir günün daha sonuna geldik.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileği ile emeği geçen herkese selamlar, sevgiler.

 

IMG-20150328-WA017

 

 

picsart_11-07-09-34-58

 

picsart_11-07-09-35-52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.