Lokman Bizim Şehirde Ekibi İstanbul’da Kendi Mutfağında Şefin Misafiri Oldu


Tv 360 Lokman İftarda Programının Çekimlerini Yaptık

1-20150609_154308

 

Lokman Bizim Şehirde programının Sunucusu Lokman Dağ İle Ramazan ayına özel bir program çektik İstanbul’da. Ramazan ayında yayınlanacak. Program çekiminde aile yakınlarım ve arkadaşlarım benim misafirim oldu. Maalesef kızım çekim öncesinde işe gittiği için sadece bu resmi çekebildik.

1-img1433857534952

Hep birlikte eski ramazanlar ile ilgili anılarımızı anlattık. Çocukluğumuzda neler yapardık, nasıl geçerdi ramazan . Bir yandan masa başında yemek yerken , çay içerken, bir yandan da çekimler devam etti.Çok neşeli , sohbet, muhabbet içinde geçti zaman. Yaklaşık 2.30 saat sürdü.

 

Zaten Sevgili Lokman Dağ’ı Lokman Bizim Şehirde programında daha önceden de izlemiştim. Sky Tv şimdi Tv 360 adı ile yayın yapıyor. Tv 360′ ta yayınlanıyor programı.Ramazan içinde özel bir çekim yapmak istemişler. Ve yollarımız İnstagram MutfakGram sayfası aracılığı ile kesişti. Derken telefonlar alındı, verildi. Randevular ayarlandı ve 09/06/2015 Salı günü İstanbul da buluşmak için programlar yapıldı. Derken yine bana İstanbul yolu göründü.

Geçen ay biliyorsunuz Karaca Sofra Düzeni Eğitimi için Taksim Gezi Park Otel de Bloggerler toplanmıştık. Her ay en az bir kez etkinlik ve workshop için İstanbul’a gidip geliyorum. Ama sakın şikayetim olduğunu sanmayın. Kızım İstanbul da oturduğu için, zaten çok sık gidip geliyorum. Ailemin, arkadaşlarımın çoğunluğu da İstanbul da.

1-20150609_184755

Ataşehir de kızımın evinde hazırlıklar başladı. Masa örtüleri ütülendi, yemek takımları çıkartıldı. Güzelce masa hazırlandı. Bardaklar konusunda kararsız kalmıştım. Klasik cam bardak koymak istemedim. Biraz şöyle renklensin masamız dedim ve rengarenk bardakları yerleştirdim. İyi ki öyle yapmışız, çok yakıştı masaya bu renklilik. Yemekler ön plana çıkarılmadan eski ramazan temalı bir çekim yapıldı. Masanın etrafında oturanlar zaten birbirini tanıyan insanlar olduğu ve yaklaşık aynı dönemleri yaşadığımız için anlatacak çok şeyimizin olduğu çıktı ortaya. Masada bulunanlara tek tek mikrofon verildi. Ve çocukluğumuz da ramazan ayında neler yapardık, hem yemek yedik, hem konuştuk.

Bir ara kamerayı boşta bulunca denemeden olmaz dedim. Şöyle  birazda ben kamera çekimi yapsam nasıl olurmuş baktım. Ama ben blog yazmaya, yemek yapmaya devam edeyim en iyisi…

1-img1433863392107-002

Lokman Dağ zaten çok neşeli , pozitif bir insan. Yönetmenimiz gencecik Tuba Hanım deseniz ayrı bir neşe kaynağı. Kameramanımız çok çalıştı, ellerine sağlık. Hepsinin yolu açık olsun. Bizlerle bu güzel günü paylaştıkları için kendilerine çok teşekkür ederim.

Yönetmen Tuba Hanım ve Lokman Dağ ile bir kare.

1-20150609_202130

 

Bizlerle bu güzel günü paylaşan, zamanlarını ayıran bir de misafirlerim vardı aynı zamanda.

1-20150609_181938

Sevgili Fatma Vurgun, Nurdan Sert Arkun, Nermin Arkun, Nuriye Kocaeli, Nurten Atmaca, TC Başak Kocaeli Abay’ a çoook teşekkür ederim. İyi ki geldiniz masamızı şenlendirdiniz.

1-20150609_185013

 

 

Hayat sürprizler ile dolu. Hiç beklenmedik bir anda  kendimi güzel bir çekimin ortasında buldum.

Pınar Labne Şefleri Yarışmasında birincilik aldığım tarifimin  çekimini de Sevgili Sahrap Soysal ile yapmıştık. Yine çok neşeli ve eğlenceli geçmişti. Keramet kameralarda mı diyesi geliyor insanın. Ya da bütün çekimler böyle mi geçiyor.

Evet Sevgili Arkadaşlarım yeni bir yazıda buluşmak üzere satırlarımı sonlandırıyorum.

Tariflerim beni bekler, sevgiler …))

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.