Antalya Plajları


Antalya’da Nerede Denize Girmeli

Merhaba Sevgili Arkadaşlar

 Antalya’da havanın en sıcak olduğu günleri yaşıyoruz. Tabii daha önümüzde ağustos ayı var..

 Serinlemenin en iyi yollarından biri de denize gitmek.

Sizlere gitmeyi sevdiğim Antalya plajlarını yazmak istiyorum.

Bu plajların başında uzun sahil şeridi ile birlikte Konyaaltı Plajları geliyor. İsterseniz ücretli olarak sizin için konfor sunan plajlardan yararlanabilirsiniz.

 Ben para ödemek istemiyorum derseniz, ücretsiz olarak halk plajlarından yararlanabilirsiniz.

 Konyaaltı Plajlarında benim en çok gitmeyi sevdiğim bölüm, Su Otel’in önünde  bulunan ağaçlık alan ve hemen önündeki plajlar.

Eğer arabanızın arkasında masa sandalye taşıyorsanız, bu bölüm tam size göre. Otoparka arabanızı park edip, masanızı kurup ,sandalyelerinize oturduğunuz zaman sizden mutlusu olmaz.

Önünüzde deniz, arkanızda kahvaltı yapılacak, kahve içilecek mekanlar, ortada siz daha ne olsun.

 Lara plajları da aynı şekilde uzun plaj şeridi ile sizleri bekliyor. Benim bulunduğum yere çok uzak olduğu için, arada sırada gitmeyi tercih ediyorum. Yine hem halk plajlarını, ücretli tesisleri yan yana bulabilirsiniz. Lara plajlarına giderken, yine deniz kenarında mangal yapılacak alanları, piknik yapılacak yerleri görebilirsiniz.

Kaputaş Plajını da Kaş’tan dönüşte uğradığımızda çok beğenmiştim. Ben gittiğim zaman halk plajı şeklindeydi. Yüksek merdivenlerden inerek aşağıya doğru denize ulaşıyordunuz. Ama şimdi bir işletmeye verildiği ve paralı plaj şeklinde olduğu söyleniyor. Ama hiç olmazsa bir uğramanızı, fotoğraf çekmenizi tavsiye ederim. Sadece çok dalgalı bir denizi olduğu için dikkatli olmalısınız. Güçlü dalgalar sizi kıyıya fırlatıyor.

Belek halk plajları da gitmeyi sevdiğim yerlerden biri. Kumu çok ince, diğer plajlara göre suyu daha sıcak olduğu için ziyaret etmenizde fayda var diyorum. Soyunma kabinleri, duş yerleri, yiyecek içecek mekanları sizleri bekliyor. Hemen bitişiğinde otellerin plajları var.

Adrasan Plajı, Olimpos Plajı, Çıralı Plajının adını anmadan olmaz. Bu plajlar çok kalabalık, sadece onu söyleyebilirim. Daha çok şehirler arası gelen turistlerin uğrak yeri. Çıralı ve Olimpos’ta pansiyonlarda,  otellerde, motellerde kalanların, Antalya’dan günü birlik gidenlerin, denize girdikleri bir yer aynı zamanda.

Antalya Yat Limanında bulunan Mermerli Plajı’nın adını anmadan olmaz. Falezlerden kayalıklardan denize girmeyi seviyorsanız Mermerli Plajını da listenize ekleyin.

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya İnciraltı Plajını da hatırlatmak isterim.

Lara Örnekköy plajlarını saymadan olmaz. Yıllarca denize gittiğim bir yer olarak sizlere de hatırlatmak isterim. Önceden boylu boyunca halk plajı iken şimdi küçük bir bölüm halk plajı olarak kalmış.

Sahil şeridi boyunca bulunan otellere ait birçok plaj bulunmakta.

Ben sizlere kendi gittiğim plajlar hakkında bilgi vermek istedim.

Bakalım siz hangisini tercih edeceksiniz.

Sizlere bu sıcak yaz günlerinde biraz ferahlık getirebildiysem ne mutlu bana.

Hoşçakalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.