Blog ve Web Sitenizin Yedeğini Almalısınız


Blog Yedeğinizi Alın

Web Sayfanızın Yedeğini Alın

Kendi Mutfağında Şef Sayfası Yenilendi

acik-pembe-100_100

Merhaba Arkadaşlarım,

Kendi Mutfağında Şef Blogumu yeniden açıyorum ve tariflerimi yeniden sil baştan giriyorum.

Senelerdir emek verdiğim web sayfam,  maalesef silindi. Yanlış duymadınız kökten silindi.

Tanıyan arkadaşlarım ve aile çevrem bilir, blogum benim için çok değerlidir. Her gün saatlerce süren çalışmalarım sonucunda emek vererek geliştirmeye çalıştım. Blogumu geliştirmek için kendimi geliştirmeye çalıştım.

Ama bunları yaparken unuttuğum bir şey oldu. Blogumun yedeğini almadım. Kendim çok dikkatli çalıştığım için bir şey olmaz diye düşündüm. Ama gelin görün ki hiç benimle ilgisi olmayan bir nedenle web sayfam silindi.

Önce çok üzüldüm. Tekrar o kadar yılın birikimi olan yazıyı girmem  imkansız gibi göründü ama ailem ve arkadaşlarım destek oldu. El birliği ile başladık tekrar verileri girmeye. Kolay olmayacak ama yapılacak başka bir şey yok.Kendi Mutfağında Şef Blog en kısa zamanda yine tüm içeriği ile birlikte karşınızda olacak.

Size tavsiyem, lütfen yazımı  okuduğunuzda Web sayfanızın veya Blog yedeğini alın. İşi olasılıklara bırakmayın. Yıllarca emek verdiğiniz sayfalarınızın yok olmasına izin vermeyin.İlk başta zor gelebilir . Ama size yardımcı olacak verileri öğrenebilirsiniz. Bu web sayfanızın yeniden kurulması, verilerin girilmesi kadar zor olamaz.

Hazırladığım tariflerin , etkinlik yazılarımın ve yazdığım tüm yazıların, masa üzerine bir kopyasını mutlaka bırakıyorum.Ama bilgisayar diski bozulduğunda masa üzerinde ki tüm bilgiler siliniyor.O nedenle, harici diske kaydediyorum. Şimdi masa üzerinde ki ve harici diskte bulunan dosyaları, sürekli güncel tutacak bir programla düzenledik.

Telefon rehberi silinmesine karşılık telefon numaralarını Gmail hesabıma yükledik.

Yeni web sitemin düzenli olarak yedeğini almak için programları kurmaya çalışıyoruz.

Bunları daha önce yapmış olsaydım, şimdi keyifle yeni bir tarif hazırlığı içinde olabilirdim. Ama olmuş ve ölüme çare yok. Bundan sonrası için daha güvenli bir şekilde çalışacağım.

Tariflerimin çoğunluğunun aynı tarihlerde olmasının nedeni bu arkadaşlarım.

Sizlerle daha keyifli blog yazılarımda buluşmak dileği ile selamlar sevgiler.

kendi-mutfaginda-sef-logo-gri-200_200

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.