Gastro Alaturka Antalya’da Buluşalım


Gastro Alaturka Antalya’da Buluşalım

Gastro Alaturka Antalya Lezzet Etkinlikleri

Antalya Gastro Alaturka Lezzet Festivali

Merhaba Sevgili Arkadaşlar

Favori Lezzetler yazarı olarak, Antalya’da yaşayan lezzet dostlarına güzel bir haberim var.

12-13 Mayıs Gastro Alaturka Antalya Lezzet Günleri sizleri bekliyor. Şimdiden ajandanıza not düşmenizi, biletlerinizi tükenmeden almanızı  tavsiye ederim.

10 Nisan 2018 de Gastro Alaturka Antalya Basın Lansmanı için 7 Mehmet Restoran’da bir araya geldik.

Basın temsilcilerine 12-13 Mayıs Lara Düden Park’ta Gastro Alaturka etkinliklerinin ilk durağı,  Gastro Alaturka Antalya hakkında bilgiler verildi.

Konuşmacılar

Yasemin Pirinçcioğlu, Hatice Bozkurt, Pr. Dr Bike Kocaoğlu, 7 Mehmet Restoran sahibi Mehmet Akdağ

Basın Sponsoru Favori Lezzetler adına, Antalya temsilcisi olarak, ben Kezban Güleç ,www.kendimutfagindasef.com @kendimutfagindasef

Nursevin Sönmez www.nursevincelezzetler.com @nursevincelezzetler  katıldık.

Davetliler arasında ünlü şef Tuncay Gülcü’ de vardı.Gastro Alaturka Festivalinde aramızda olacak.

Antalya’nın tüm yerel üreticilerine,restoranlarına, lokantalarına, otellerine, yerel tadlarını üretenlere buradan çağrı yapmak isterim.

Artık stand kiralamak için son günleriniz. Antalya’nın seçkin, markalaşmış isimleri Gastro Alaturka Etkinliklerinde çoktan yerini ayırttı bile. Sizleri de aramızda görmek isteriz. Türkiye’nin her yerinden lezzet avcıları, sizlerle tanışmak için biletlerini aldı.

Yer ayırtmak için @kendimutfagindasef instagram Dm’den ulaşabilir, kendimutfagindasef@gmail.com adresine yazabilir, @favorilezzetler Dm den @kendimutfagindasef notunu düşerek bilgi alabilirsiniz.

12-13  Mayısta, lezzetleri üretenler, pişirenler ve bu lezzetleri tatmak isteyenler Lara Düden Park’ta Gastro Alaturka Lezzet Festivalinde buluşalım.

Aşağıda Basın Bültenini okuyabilir, Gastro Alaturka ile merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ                                                                                             10.04.2018

GASTRO ALATURKA ANTALYA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Türkiye’yi dünyanın gözünde bir gastronomi noktası olarak tanıtmayı amaçlayan Gastro Alaturka etkinliklerinin ilki Antalya’da,

11-12-13 Mayıs’ta Lara Düden Park’ta gerçekleşecek.

Özel davetlilerle VIP açılış ise 11 Mayıs 2018, saat 17:00’de.

“Dünyanın kalbine giden yol, Türk mutfağından geçer!”

Ülke çapında 6 yörede gerçekleştirilecek olan ve sosyoekonomik kalkınmayı amaç edinen Gastro Alaturka etkinlikler dizisine start verildi. Türkiye coğrafyasının mutfak zenginliğini ve yöresel lezzet duraklarını yerinde tanıtmak üzere yola çıkan bağımsız gastronomi platformu, her yöre için güçlü Danışma Kurulları oluşturuyor. Gastro Alaturka Antalya, Şehir Pazar Yeri konseptinde tasarlanmış, gastronominin, lezzetin, eğlencenin, inovasyonun bir araya geldiği bir buluşma olarak tasarlandı.

Kimler Katılacak?

Üniversitelerin gastronomi bölümleri akademisyen ve öğrencileri, hayata lezzet katan tüm oyuncuların, şeflerin, otellerin, lokantaların, yerel üreticilerin katıldığı Gastro Alaturka’da konusunda uzman kişiler de deneyimlerini paylaşacak.

Etkinlikte Neler Var?

Gastro Alaturka kapsamında birbirinden ilginç etkinlikler de düzenlenecek. Yer sofrası gibi Türk kültürüne özgü farklı sofralarda yemek, Antalya’da Elmalı yöresel yemekleri sunumları, dünyaca ünlü şeflerin masalarında özel konuklarla ziyafet, yemek sanatı yarışmaları, sokak lezzetleri, konuşma ve sunumlar, konserler ve dj performansları bu aktivitelerden sadece birkaçı.

“Türkiye’yi dünyanın gözünde bir şölen sofrasına dönüştürüyoruz”

Danışma Kurulu Başkanı ve VIP Event CEO’su Yasemin Pirinçcioğlu, “Türkiye’yi dünyanın gözünde bir şölen sofrasına dönüştürüyoruz” diyerek bu sofra için tohumdan itibaren toprağı eken, ektiğinin hasadını yapan, onu ürüne dönüştüren, pişiren, sunan ve tadına bakan herkesi buluşturacaklarını vurguluyor. Amaçlarının Türk mutfağının tanıtımına ve gastronomi ekonomisinin gelişmesine katkı sağlamak olduğunu belirten Pirinçcioğlu, 16-17 Eylül 2017’de düzenlenen ve Gastro Alaturka’nın ilk adımı olan Gastro Entertainment’ın büyük ilgi gördüğünü hatırlatarak, tüm lezzet avcılarını Antalya’ya davet etti.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.